قدردانی /علی عباسی

قدردانی +فیلم آموزش قدردانی کردن

قدردانی کردن یکی از قدرتمند ترین ابزارهای انسان هاست ، اما همین قدر که قدرتمنده ما بهش کم توجه هستیم.فرقی نمیکنه چند ساله مونه ، چه شغلی داریم و چه اهدافی رو دنبال میکنیم ، درسته که پیشینه و گذشته همه ما باهم متفاوته اما اکثرمون یه چیز مشترک داریم و اونم اینکه چون هممون یه هدف داریم که با تمام وجود براش تلاش میکنیم ، فراموش کردیم که چه چیزهایی داریم و باید قدردان اونا باشیم . یادمون رفته قدردان چیزهایی که داریم و نقطه ای که الان اونجا هستیم باشیم. برای همین تصمیم گرفتم بعد از نوشتن مقالات زیادی در رابطه با شکست خوردن در برنامه ریزی ، استمرار در برنامه ریزی ، نقش عادت ها در برنامه ریزی و … در این مقاله از سایت www.abbasiali.com به موضوع قدردانی بپردازم .

رنگی بودن مطالب برای مراقبت از چشمان شماست، خواندن مطالب رنگی برای چشمان شما بسیار راحت تر است

قدرت قدردانی

در این مقاله هرجا که کلمه قدردانی رو میبینید منظورم چندتا جنبه ست ، هم منظورم قدردانی از خودمون و داشته هامونه و همینطور منظورم به دیگران و قدردانی از اونا هست . قراره که در این مقاله علاوه بر دو موردی که نام بردیم درمورد تاثیر  این ابزار در محیط کار هم صحبت کنم. پس اگر کسب و کار خودتون رو دارید یا میخواید کاری رو شروع کنید این مقاله رو از دست ندید .در سال 2003 یه تحقیق در زمینه روان شناسی مثبت گرا هستش از یه گروه خواستن که به صورت روزانه لیست چیزهایی که بابتش قدردان هستن رو بنویسند. بعد از یه مدت اومدن گروه رو با گروهی که لیست قدردانی نداشتن مقایسه کردن . در این مقایسه متوجه شدن گروهی که قدردان بودند از سلامت فیزیکی و روحی بیشتری نسبت به اون یکی گروه برخوردار بودند. برای همینم خیلی از روانشناسان حوزه مثبت گرایی باور دارند که شکگذاری و قدردان داشته ها بودن از تاثیرگذارترین عوامل بر سلامت هست . به دلیل تغییر دیدگاه فرد این تغییر در سطح سلامتی هم به وجود میاد.قدردان بودن  نه تنها باعث میشه ما احساس بهتری به خودمون داشته باشیم بلکه با ترشح هورمون سراتونین که همون هورمون ضد افسردگی و شادی هست در مغزمون ترشح بشه .

قدردانی علاوه بر این که حال خودمونو خوب میکنه حال اطرافیانمون رو هم خوب میکنه یعنی قدردانی کردن ، نه تنها دنیای مارو قشنگ تر میکنه بلکه دنیای طرف مقابلمون رو هم قشنگ تر و معنادارتر میکنه. باید بدونید وقتی که شما در موقعیتی قرار میگیرید که سراتونین در مغزتون ترشح میشه و قدردانی میکنید دقیقا همین هورمون در مغز طرف مقابل هم ترشح میشه و حالش رو خوب میکنید.قدردانی کردن روی روابط ما تاثیر مستقیم داره و میتونه حال هر دو طرف رو خوب کنه در نتیجه رابطه خوبتری خواهیم داشت.

قدردانی / علی عباسی

تاثیر قدردانی در شغل و روابط کاری

نوبت این رسیده که توی این قسمت از مقاله بریم سراغ تاثیر قدردانی روی روابط کاری و سطح رضایت شغلی.در تحقیقی که در سازمان کار آمریکا انجام شد از کارکنانی که کار خودشون را ترک کرده بودند پرسیدند دلایل استعفا اونا از کارشون چی بوده؟ حدود 62% از افراد گفته بودن که احساس میکنند که دیده نمیشن و همینطور اصلا میزان تلاششون مهم نیست و کسی اونو نمیبینه ! دقت کنید این 62% نگفتن کارشونو دوست نداشتن ، نگفتن حقوقشون کافی نبوده بلکه اول گفتن ارزششون دیده نمیشده و قدردانی وجود نداشته . در تحقیق دیگری که در دانشگاه برکلی انجام شده و در زمینه بررسی عوامل موثر در  افزایش کارایی کارمندان بوده به این نتیجه رسیده اند که قدردانی کردن از افراد باعث افزایش 43 درصدی کارایی اونا میشه. پس بدون دلیل نیست که خیلی از کمپانی های موفق دنیا فرهنگ قدردانی رو در دستور کارهای خودشون قرار دادن و با ایجاد موقعیت و آپشن های خاص میخوان که هم بازدهی افزایش پیدا کنه و هم کارکنان با علاقه بیشتری کارشونو ادامه بدن.

این داستان از مرسن رو بخونید . مرسن تولید کننده پادکست هست و قراره تجربه شخصیش رو درباره با قدردانی بخونیم. من دوسال پیش که در برزیل زندگی میکردم برای مدتی در یک موسسه توسعه فردی مشغول بودم .این موسسه یک هاستل بود که برای مهمانان اونجا کلاس های متفاوتی برگزار میشد . این تجربه من راجب به اولین هفته ای است که  مشغول شده بودم. روز جمعه که آخرین روز کاری بود رفتم دفتر و قرار شد که بریم طبقه بالا برای جلسه رها شدن . جلسه رها شدن ، جلسه ای بود که آخر هفته ها برگزار میشد و تمام کارکنان راجب هفته ای که گذرونده بودن صحبت میکردن ، اگر مشکلی داشتن تعریف میکردن و یا اگر اختلاف و ناراحتی وجود داشت گفته میشد و خوبی این کار این بود که هیچوقت دلخوری ها روی هم جمع نمیشد و باعث مشکلات بزرگتر نمیشدند. یه چیزی توجه منو به خودش جلب کرد ، چیزی شبیه به شیشه مربا بزرگ که در وسط قرار داشت که داخلش پر از کاغذهای کوچیک شده بود . متوجه شدم اسم این شیشه ، ظرف قدردانی هست و افراد بابت هرچیز کوچیک و بزرگی که قدردانش بودن روی کاغذ مینوشتن و داخل این ظرف مینداختن. وقتی جلسه رهاشدگی به پایان میرسید و همه حرفاشون تموم میشد در این ظرف رو باز میکردن و این کاغذها رو میخوندن. بهترین زمان جلسه همین بود . متوجه میشدیم کسانی هستند که کوچیکترین رفتارهای مارو ببینن و از ما بابتش تشکر کنن. اینکار باعث میشد همدلی و انجام کار تیمی خیلی راحت تر باشه و انگیزه و اشتیاق افراد برای افزایش کارایی و ایده پردازی به شدت بالا بره.

قدردانی / علی عباسی

 

ایده قدردانی برای محل کار

اگر شما مدیر یا کارمند یک کسب و کار هستید، میتونید به هر شیوه ای که فکر میکنید مناسب محل کار شماست یه تایمی رو اختصاص بدید به قدردانی از زحمات و تلاش های خودتون و همکارانتون . بدون شک تاثیر این کارو حتی در همون روزای اول هم خواهید دید . انرژی و انگیزه ی ایجاد شده ناشی از قدردانی و دیده شدن تلاش میتونه معجزه بخش باشه . پس یا بیاید مثل شرکت مرسن یه شیشه رو انتخاب کنید یا یه جعبه و یا حتی یه صندوق کوچیک بزارید تو نقطه ای از محل که در دسترس همه باشه و از همکارانتون بخواید که نکات مثبتی رو که میبینند یادداشت کنند و اونجا بزارن . اگر نمیتونید هر هفته جلسه داشته باشید میتونید آخرین روز کاری از هر ماه رو به مدت 1 ساعت به اینکار اختصاص بدید.قطعا ارزشش رو داره .

حالا سوالی که پیش میاد اینکه خب با وجود این همه اثرات عالی قدردانی ، چرا قدردان نیستیم ؟ باید یه سندروم رو بهتون معرفی کنم به اسم « سندروم قدرندونستن ».

سندروم قدر ندونستن

متاسفانه ما آدما یکی از ویژگی های بارزمون عادت کردن است . عادت کردن به شرایط خوب و بد . خیلی وقت ها یه اتفاقی میفته که برای ما تا چند روز اتفاق بد و دردناکی بوده اما به مرور زمان ارزش و اون بار معنایی سنگین رو از دست میده و کمتر متوجه حضورش میشیم . دیگه مثه روز اول تمرکزمون رو نمیگیره ، مدام یادش نمیفتیم و در آخر عادت کردیم به شرایط جدید.

این اتفاق برای رویدادهای خوب زندگیمون هم میفته . بزارید یه مثالی رو بزنم که احتمالا خیلیامون باهاش درگیر شدیم . همه ما این مورد برامون پیش اومده که میخواستیم یه گوشی یا یه وسیله ای که نیاز داریم رو هرچی زودتر بخریم . برای رسیدن به اون وسیله یا باید پولامونو جمع میکردیم و یا صبر میکردیم تا کسی اونو تهیه کنه. تمام روزها و ساعت هایی رو که منتظر رسیدن اون وسیله بودیم مدام تصورش میکردیم ، عکساشو میدیدیم و یا راجبش حرف میزدیم.روز موعود میرسه و ما به خواسته مون رسیدیم سرشار از ذوق و شادی هستیم و تا چند روز هم با هر بار دیدنش قند تو دلمون آب میشه .اما بعد از یک هفته خوشحالی ما چقدر کمتر شده ؟ بعد از یک ماه چطور و یا حتی بعد از یک سال ؟ این همون عادت کردن به داشته ها و نداشته ها است . ما عادت کردیم به امکانات و وسایلی که داریم .

 

حتی بشر عادت کرده به آب تمیزی که در اختیار داره. یه جورای یادمون میره که چه چیزی رو نداشتیم و چیجوری به دست آوردیم و الان داریم باهاش چیکار میکنیم.در واقع ما اصلا فکرشو نمیکنیم که روزی این داشته ها رو از دست بدیم به خاطر همین تمرکزمون رو میزاریم روی نداشته ها و چیزهایی که میخوایم به دست بیاریم.خلاصه همین باعث میشه ما ارزش داشته هامون رو متوجه نشیم تا جایی که اونا رو از دست بدیم.یه مثال خیلی ساده میتونه بیمار شدن باشه ، تا زمانی که سالم هستیم قدرش رو نمیدونیم و وقتی که مریض میشیم تازه متوجه نبودن سلامتی میشیم.

از دست دادن عزیزانمون هم جزء همین موارد هست . تا زمانی که پدر و مادرمون حضور دارند متوجه حضورشون نیستیم تا اینکه اونارو از دست بدیم.این سندروم قدر ندونستن باعث میشه ارزش دارایی هامونو نبینیم و زوم کنیم روی نداشته ها. همینطور باید حواسمون باشه خیلی از این چیزایی که بودنشون برای ما بدیعی شده برای آدم های زیادی ممکنه آرزو باشه .

رابطه مکانیزم حساسیت زدایی و قدردانی

بر اساس این مکانیزم وقتی که ما در یک محیط تکرار شونده قرار میگیریم پاسخ عاطفی ما به محیط کم و کمرنگ تر میشه. فقط کافیه بدونید سیستم عصبی ما کاری میکنه که حساسیت سلول های ما نسبت به انتقال دهنده های عصبی کم بشه . نتیجه این پروسه این میشه که اولین تجربه هرچیزی با دفعه های بعدی فرق میکنه. حتما ویدیوی بچه هایی رو دیدید که برای اولین بار برف دیده و چقدر متعجب شده.

رابطه تطابق با محیط اطرافمون و قدردانی

ما انسانها قابلیت اینو داریم که خیلی زودتر از چیزی که فکرشو میکنیم با محیط اطرافمون کنار بیایم و بر شرایط منطبق بشیم.این قابلیت تطابق با محیط هست که تو شرایط سخت به ما کمک میکنه تا بتونیم از پس مشکلات و ناراحتی ها بربیایم و مغزمون کار کنه . مثلا وقتی عزیزی رو از دست میدیم روزای اول داغون هستیم اما به مرور زمان همین تطابق بهمون کمک میکنه که با نبودش کنار بیایم و زندگی رو ادامه بدیم.مثلا آدمی که مهاجرت میکنه همین تطابق با محیط هست که بهش کمک میکنه زندگی رو از نو بسازه.

ولی این تطابق فقط در رابطه با تغییر شرایط محیطی نیست . بهمون کمک میکنه که روند عادت کردن زودتر اتفاق بیفته. این عادت کردنه فقط در رابطه با از دست دادن اتفاق نمیفته بلکه باعث شده در رابطه با چیزهایی هم که داریم خنثی بشیم و به وجودشون عادت کنیم.اینجوری میشه که ما سندروم قدر ندونستن رو تجربه میکنیم و میفهمیم اینجوری قدر ندان هستیم.

قدردانی / علی عباسی

حالا که میدونیم ما این مکانیزم ها رو داریم و بلدیم که قدردانی چقدر مهمه بهتره که قدردانی رو تبدیل به یک روتین و عادت کنیم حالا چیجوری ؟ برای اینکه یه رفتار بشه عادت لازمه یکمی تلاش کنیم . مثلا به خودتون قول بدید که روزی 5 مورد از خوتون قدردانی داشته باشید طبق الگو: من امروز بابت ………… قدردانم. علاوه بر این مباید تمرین کنیم که از دیگران بدون چشم داشت قدردانی کنیم .بابت ضورشون ، کاری که برامون انجام دادن ، حمایتشون و خیلی چیزهای دیگه. کافیه یکمی به اطرافمون توجه کنیم. صبح اول وقت برای انجام اینکار خیلی خوبه اگر روزتون رو با گفتن چند جمله قدردانی شروع کنید قطعا روز متفاوتی رو خواهید داشت.اگر مدیر هستید حتما یه روز قدردانی داشته باشید و ازکارکنان تون به خاطر کاری که انجام میدن تشکر کنید.

چند نکته برای قدردانی

  • اول از همه یادتون باشه قدردانی از خودتون شروع میشه ، وقتی نتونید از خودتون سپاس گذار باشید چیجوری ممکنه از بقیه تشکر کنید!
  • قدردانی کردن اصلا به معنی موافق بودن و مهر تایید زدن بر تمام کارها و یا شخصیت افراد نیست . شما ممکنه تمام کارهای یک کارمندتون رو قبول نداشته باشید اما در انجام یک کار خوب باشه . از همون یک کار قدردانی کنید و تاثیرش رو در بقیه اقداماتش رو هم ببینید.
  • همون طور که قبل تر گفتم تشکر کردن حتما بابت انجام کاری نیست. خیلی اوقات میتونیم بابت حضور یک نفر و حمایتش ازش قدردانی کنیم.خیلی اوقات بودن کسی در کنارمون بدون هیچ اقدامی ،دلگرمی که میده باعث حال خوب ما میشه.
  • فراموش نکنیم قدردانی یک واحد پول رایگانه و میتونیم بدون چشم داشتی و سودی اونو به بقیه بدیم و حالشونو خوب کنیم.همین کار ممکنه چراغی رو در دل طرف مقابل روشن کنه بخواد برای شما کاری رو انجام بده.چون میدونه شما قدردان اون هستید.
  • سعی کنید از همین لحظه در دایره اطرافیانتون دایره قدردانی ایجاد کنید شک نکنید برق این دایره به زودی شما رو هم خواهد گرفت.اثر موجی این اتفاق شما رو خواهد گرفت و کم کم حال بقیه و دنیا بهتر خواهد شد .
  • وقتی از کسی قدردانی میکنید اسم اون فرد رو بگید . برای هر فردی قشنگترین کلمه اسم خودشه . پس برای شروع قدردانی حتما اسمش رو بگید تا حسابی بهش بچسبه.
  • تا جایی که ممکنه سعی کنید رو در رو از کسی قدردانی کنید و در دنیای امروز که همه چی مجازی شده تاثیر چشم در چشم بودن خیلی بیشتره . در چشمان شخص مقابل نگاه کنید و ازش ممنون باشید.
  • خلاق باشید . هزاران راه ساده برای قدردانی وجود داره از یک پیام ساده تا یه شاخه گل و کارت کوچولو . نمیخواد دنبال یک هدیه گرون قیمت باشید ، فقط هر چه زودتز با هر شیوه ای که بلدید قدردان باشید.
  • در آخر هم همین الان از کسی قدردانی کنید و از الان شروع نکنید نه از شنبه.

 

ممنونم که برای رشد خودتون و بهتر شدن دنیا این مقاله از سایت www.abbasiali.com رو خونید . علی عباسی

برچسب‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *